Günümüzde nargile popülerliğinin bir hayli artmasıyla birlikte farklı bir çok yenilik ortaya çıkmıştır. Meyveli nargile deyince tütün aromalarından bahsettiğimizi düşünebilirsiniz ancak bu gün sizlere doğal meyveler ile kendi aromanızı nasıl elde edebilirsiniz ve nargile keyfinize keyif katacak muhteşem bir yenilikten bahsedeceğiz.

Meyveli nargile dediğimiz olguyu kısaca açıklamamız gerekirse; nargilenizin su koyduğunuz haznesine yani şişesine bir veya birden fazla meyve karışımı su içerisine ilave edilerek elde edilen nargileye denir. Meyveler dilimlenerek su haznesinin içerisine eklenir ve içim sırasında hoş bir aroma elde etmiş olursunuz.

Meyveli nargile hazırlamak için yapmanız gereken ilk adım zevkinize uygun meyveleri belirlemek olacak. Özel bir meyve seçimi olmasına gerek yok siz hangi tatları seviyorsanız doğrudan o aromayı elde edeceksiniz. Ancak aklınıza birşey gelmiyorsa yada karar veremediyseniz genellikle muz, çilek, limom, elma, kivi, vişne, üzüm, portakal ve mandalina gibi birçok meyve ile meyveli nargilenizi hazırlayabilirsiniz. Bir veya birden fazla meyve çeşidi kullanabilirseniz yukarıda da söylediğim gibi bu tamamen sizin isteğinize ve zevkinize kalmış bir durum.

Öncelikle nargile şişenizi su ile doldurun ve ardından seçtiğiniz meyveleri yıkayarak hazır hale getirin.

Eğer meyvelerinizi hazırladıysanız şimdi sıra geldi seçtiğiniz meyveleri nargilenizin içine sığabilecek şekilde küçük küçük dilimlemeye.

Dilimlediğiniz meyveleri şişenin üst kısmından su içerisine ekleyiniz bir de bunlara ek olarak birkaç parça buz ilave edebilirsiniz. Ardından nargilenizin ser borusunu ve marpucunu montajlayarak meyveli nargilenizi hazır hale getirebilirsiniz. İşte keyfle içebileceğiniz meyveli nargile hazırlamak bu kadar kolay.

Image

Foto Galeri